אודות המכון

dish

Contact Us

 

Mailing Address:
The Robert H. Smith Institute of
Plant Sciences and Genetics
in Agriculture
POB 12, Rehovot 76100, Israel

Administrator: Neomi Maimon 
Tel: 972-8-948-9251,
Fax: 972-8-948-9899,
E-mail: neomim@savion.huji.ac.il

Director: Prof. David Weiss
Tel: 972-8-948-9436
Fax: 972-8-948-9899
E-mail: david.weiss@mail.huji.ac.il

 

ברוכים הבאים למכון למדעי הצמח וגנטיקה בחקלאות ע"ש רוברט ה. סמית

המכון שלנו מאגד למעלה מ-20 מדענים אשר חוקרים מגוון גדול של נושאים במדעי הצמח, בעלי משמעות וחשיבות לחקלאות, מהרמה המולקולרית והתאית ועד לרמת הצמח השלם והשדה

 

צמחים היוו גורם משמעותי ביותר בהתפתחות וביסוס חיים על פני כדור הארץ. הם מספקים את מזוננו ומהווים מקור לרוב האנרגיה אשר בשימושו של האדם. רוב מקורות האנרגיה החלופיים של העתיד צפויים להיות גם הם מבוססי-צמחים. המכון למדעי הצמח וגנטיקה בחקלאות ע"ש רוברט ה. סמית מאגד למעלה מ-20 מדענים אשר חוקרים מגוון גדול של נושאים במדעי הצמח, בעלי משמעות וחשיבות לחקלאות, מהרמה המולקולרית והתאית ועד לרמת הצמח השלם והשדה.

תהליכי התפתחות ראשוניים של צמחים, יחסי גומלין בין צמחים לסביבתם, השבחת צמחים וביוטכנולוגיה, הינם חלק מהנושאים הנחקרים במכון, תוך שימוש בגישות פיסיולוגיות, ביוכימיות, מולקולריות וגנטיות.

מיני צמחים בעלי חשיבות חקלאית, כמו חיטה, סורגום, עגבניה או פלפל, נחקרים יחד עם עצי פרי ויער, ומיני מודל כמו תודרנית (ארבידופסיס) וברכיפודיום. מגוון השאלות המדעיות, הגישות הניסוייות ומיני הצמחים הנחקרים מייצגים את אמונתנו העמוקה שסביבה מדעית עשירה, ושילוב בין חוקרים בעלי רקע והתמחות מגוונים, חיוניים כולם לצורך מחקר יצירתי ופורה. מגוון זה יוצר גם סביבה מעשירה ומגרה לתלמידינו, אותם אנו שואפים לחנך כמובילים בתחומי החקלאות, המחקר, הביוטכנולוגיה והחינוך. זהו גם הבסיס ל-5 חוגי לימוד אותם אנו מציעים: חוג בוגר במדעי הצמח בחקלאות, ו-4 חוגי מוסמך: מדעי הצמח, גידולי שדה וירקות, מטעים ופרחים, וגנטיקה והשבחה.